Maluch on road 66 - podróż fiatem 126p po drodze 66

Menu

Anioły w Elkhart, Indiana

Anioły w Elkhart, Indiana

2022-05-27

Zmierzając na Chicago, na bramkach wjazdowych do Indiany, maluch zgasł i już. Po przekręceniu stacyjki, cisza, wszystko zgasło, maluch przeszedł w tryb stand by. Do bramek zostało jakieś 80 metrów, kasa przygotowana żeby opłacić przejazd a tu taki psikus.

Robert wyskoczył z auta, odpaliliśmy go na pych, ocknął się nasz śpioch, ale ewidentnie coś burczało podczas naszej jazdy i zjechaliśmy na plac przed bramkami, który należał jak się okazało do policji :-) Po wstępnych oględzinach okazało się że obejmy od wydechu popękały i musimy coś z tym zrobić bo od wstrząsów na dziurawych autostradach, dojdzie do dalszych naprężeń i popęka nam wydech, a co gorsza rury przy kolektorze. Za moimi plecami zjawił się state trooper - policjant z Indiany, poinformował nas żebyśmy za długo nie stali w tym miejscu bo to miejsce zakazane, ale on rozumie sytuację, dodatkowo dał nam wizytówkę do pobliskiego warsztatu dla ciężarówek czynnego całą dobę :-) Czujecie? Całą dobę? Nie dostaniemy mandatu? Podziękowaliśmy bardzo i ruszyliśmy powoli do proponowanego warsztatu. Kiedy wpadliśmy do nich, zaczęła się ogromna ulewa, wyskoczyliśmy więc szybko z auta wprost do biura, aby pogadać czy będą nam mogli pomóc. Przywitała nas Pani, która poleciała po szefa Ed'a.

Elkhart,Indiana

Elkhart,Indiana

Ed okazał się jajcarzem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, poprosiliśmy go jedynie o pospawanie obejm, a my je sobie przykręcimy i pojedziemy dalej. Kiedy szef zobaczył malucha, mało się nie popłakał ze śmiechu, powiedział że nam pomogą bez problemu, tylko musimy zaczekać z pół godziny na spawacza. Fantastyczne wieści, usadowił nas w poczekalni, gdzie są automaty z kawą, colą i ........ konsola do gier jakby się oczekiwanie jednak przedłużyło :-) Niestety konsola była już zajęta przez pewnego dżentelmena. Po zaspawaniu obejm Ed pozwolił nam wjechać do środka warsztatu między ciężarówki i tam na spokojnie Robert zmontował obejmy, narzędzie mieliśmy swoje, ale Ed pozwolił korzystać z jego zestawu. I tak po montażu, uściskach rąk oraz darmowej usłudze, tak darmowej ( opowiedzieliśmy im cel naszej podróży i skąd jesteśmy ), ruszyliśmy przed siebie spokojniejsi o dalszą drogę.

Elkhart
Elkhart
Elkhart
Elkhart
Elkhart
Logo: Maluchem przez drogę 66 / Fiat 126p on the Road 66

Maluch on route

Na skróty